Kytarová aréna 2023

Akustická kytara

Pravidla

Kytarová aréna- akustická kytara, je určena pro hráče na akustickou kytaru v oblasti různých hudebních žánrů, kromě klasické hudby. Tato kytarová soutěž SAI je jedinou soutěží tohoto druhu na území České republiky. Otevírá se jak pro české, tak i zahraniční účastníky. Uzávěrka přihlášek je 22.3. 2023 do 23:59 hod.

Soutěž je určena výhradně pro hráče na sólovou akustickou kytaru, kteří hrají vlastní hudbu, nebo úpravy hudby již existující, ne však zpívané písničky. Účastníci mohou hrát prsty i různými druhy trsátek na kovové i nylonové struny a používat looper.

Přihlášení

probíhá vložením nahrávky zaznamenané na video zde do systému webu Kytarové arény. Pokud nebude mít účastník jinou možnost nahrát skladby na kvalitnější aparaturu, může nahrát skladby přímo na mobilní telefon, nebo kameru, ale bez video, či audio úprav ve studiu.

Kritéria soutěže

 1. Žánr hudby - účastníci mohou hrát skladby jakéhokoliv žánru kromě hudby klasické.
 2. Výběr hudby - záleží jen na účastníkovi. Soutěžící by měl mít připravené alespoň tři skladby pro celou soutěž v rozdílných tempech (pomalé, střední a rychlé).
 3. Typy kytary - účastníci mohou hrát na jakékoliv akustické kytary.
 4. Věk účastníků - věk nerozhoduje.

Průběh soutěže

Uzávěrka přihlášek je 22.3. 2023 do 23:59 hod.

Odborná porota vybere ze zaslaných a řádně přihlášených nahrávek 10 semifinalistů.

Semifinále

 1. Semifinále proběhne neveřejně před porotou dne 27.3. 2023 v 16.00 hod. v hudebním sále Konzervatoře v Pardubicích, Sukova třída 1260.
 2. Pro semifinále si vybraní hudebníci připraví dvě skladby různého charakteru v rozdílných tempech.
 3. Odborná porota sestavená ze tří profesionálních hudebníků vybere 5 postupujících do finále.

Finále

 1. Ve finále zahrají postupující dvě libovolné skladby různého charakteru v rozdílných tempech. Mohou to být i skladby ze semifinále.
 2. Finále proběhne na stejném místě ale veřejně dne 27. 3. 2023 v 19.00 hod. v hudebním sále Konzervatoře v Pardubicích, Sukova třída 1260. Finále soutěže bude součástí večerního koncertu.
 3. Porota určí z pěti finalistů 1., 2. a 3. místo.
 4. Součástí večerního koncertu bude koncert předsedy poroty, skvělého amerického kytaristy Adama Raffertyho.
 5. Při koncertním vystoupení finalistů budou mít diváci možnost, vybrat svého favorita a ten získá cenu diváků.